Рідна мова – життя духовного основа

З 23 по 27 жовтня у КЗ «Погребищенський ліцей №2» пройшов Тиждень української мови та літератури, який розпочався дайджестом по класах «Рідна мова – життя духовного основа».  У дусі патріотизму старшокласники розкрили значення мови для народу, передали присутнім свою любов до рідного слова, закликали любити й шанувати його, бо, хто не любить своєї рідної мови, солодких, святих звуків дитинства, той не заслуговує на ім’я людини.

Цього ж дня юні художники брали участь в оформленні висловів про мову: «Мова – душа народу, а народ без мови – не народ» (5-Б), «Мова- це обличчя народу» , «Той, хто зневажливо ставиться до мови, не може  й сам викликати поваги до себе», «Мова- код нації» (9-Б), «Рідна українська мова – це основа нашої безмежно багатої культури. Це наш дух, наша душа, наша пісня» (5-А), «Мова росте елементарно, разом з душею народу» (6-Б)
Вівторок відкрив поетичну сторінку. Учні 5-7 класів Гайдай Анастасія, Оцабера Богдан, Марач Софія, Загороднюк Іван, Попюк Олександр, Носач Юліана, Яковлєва Вероніка підготували раптівку «Українська - мова єднання». Були підібрані слова та прочитані поетичні рядки, що  розкрили красу й багатство української мови, закликали  любити  рідну мову, Україну, її пісенний скарб, художнє слово.
Свою любов і пошану до рідного слова показали юні поети. Школярі складали вірші та акровірші про мову.  Найбільш влучними 8-А, 11. 9-Б класів
25 жовтня було проведено квест  «З мовою веселіше». Учасники –  команди учнів 6 –х класів. Мета заходу: виховувати любов та повагу до української мови, поглибити знання з різних розділів мовознавства, розвивати логічне мислення, кмітливість, уважність, формувати мовленнєву культуру учнів, уміння працювати в команді.
Шанувальники пензлика та олівців  із задоволенням  створювали ілюстрації до літературних творів. Найактивнішими були учні 6-х класів: Асаулюк Денис, Марач Софія, Пронь Яна, Оцабера Богдан.
26 жовтня на урочистому відкритті Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика ведучі та учасники заходу нагадали присутнім про те, що наша мова – це всі глибинні пласти духовного життя українського народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання століть.  Конкурсантам побажали якнайкраще себе проявити у змаганнях любителів мови.
27 жовтня, у День української писемності та мови, учителі та учні 9-11 класів писали Всеукраїнський радіодиктант.
Завершився Тиждень мовно-літературною композицією «Українська –це модно», яку зі своїм класним керівником Тетяною Олександрівною Попюк підготували учні 9-А класу. Діти захоплювалися рідною мовою, пишалися нею, співали пісні. Дев’ятикласники розігрували і пояснювали різні мовленнєві ситуації.