Чабан Іван Сергійович (27 квітня 2000 р. - 11 травня 2023 р.)

Сьогодні у Погребищенській територіальній громаді попрощалися та провели в останню путь нашого Захисника Чабана Івана Сергійовича, життя якого обірвалося 11 травня 2023 року поблизу населеного пункту Спірне Донецької області.
У його рідних Ліщинцях прощалися мама, сестрички, брати, родичі, однокласники, вчителі, друзі, односельці, побратими з військової частини 3028 «Червона Калина», вдячні за його солдатську звитягу мешканці Погребищенської громади. Сотні живих квітів принесли земляки мужньому воїну, який поліг у битві з ворогом, виборюючи цілісність нашої держави.
Односельці та всі, хто прибув віддати останню шану захиснику України, провели його в останню путь, стоячи на колінах.
Сьогодні ми прощаємося зі славним Героєм-земляком Іваном Чабаном, який загинув 11 травня поблизу населеного пункту Спірне Донецької області. Чабан Іван Сергійович народився 27 квітня 2000 року в селі Городок Ружинського району Житомирської області. У 2006-2008 роках навчався в Старостинецькій школі. З 2009 року змінив місце проживання та пішов навчатися до Ліщинецької школи. В 2014 році закінчив 9 класів Ширмівської школи. З 2014 по 2016 рік навчання в Погребищенській школі №2. З 2016-2018 рр. навчався та закінчив ВПУ №42. З 2018 по 2020 роки проходив військову службу в лавах Української армії. З 10 січня 2023 року призваний на службу в ЗСУ. 11 травня 2023 року героїчно загинув в результаті мінометного обстрілу та стрілецького бою з рашистським агресором. Іван з січня цього року взяв до рук зброю і щодня з побратими наближав Перемогу. Він служив кулеметником взводу оперативного призначення (на бронетранспортерах) Національної гвардії України, віддано захищав рідну землю від ворожих окупаційних військ. Поховали земляка-Героя з усіма почестями під залпи почесної варти та Державний Гімн України.
Важко знайти слова втіхи, неможливо заспокоїти біль та гіркоту втрати. Кожен загиблий воїн – це болючий шрам на душі кожного з нас.
Ім’я Івана навіки буде взірцем мужності, патріотизму та незламності.
Слава Україні! Вічна Слава нашим Героям!