Тиждень ЯДС 2023

З 11 по 15 грудня 2023 року у  Погребищенському ліцеї №2 згідно з затвердженим планом проходив Тиждень ЯДС. Всі вчителі творчо і відповідально підійшли до підготовки і проведення Тижня. Робота  була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сторони діяльності вчителів та  учнів, були цікавими, корисними і сприяли інтелектуальному та творчому розвитку дитини.

Його головна мета: створити атмосферу радості, насолоди від творчості; розвивати спостережливість, допитливість, здатність естетичного сприйняття, образного бачення, уміння створювати загальну картину; стимулювати дитячу фантазію, уяву; виховувати дружні, доброзичливі стосунки між дітьми, любов до прекрасного, бажання творчо працювати.

Класоводи  ознайомили учнів з планом  проведення тижня . Він містив багато цікавих та змістовних заходів, в яких взяли участь учні 1-4 класів. І вже по завершенню тижня можна сказати, що сподівання учасників  на отримання позитивних емоцій справдилися.

Кожен день  мав певне спрямування:

1. День мильної бульбашки
  2. День української кухні
  3. Творимо дива своїми вчинками
  4. Здоровʹя дитини – скарб для країни
  5. День чаю

Навіть самі назви днів тижня говорять про широку палітру цікавих заходів, які відбулися в учнівських колективах. Режисерами-постановниками виступали класоводи, а також самі діти. Їх ентузіазм, творчий підхід допомогли зробити тиждень ЯДС справжнім святом як для дітей, так і для дорослих.

Активну участь у проведенні тижня ЯДС приймали всі учні початкових класів. Діти поринули у цікавий світ мильної бульбашки, познайомилися з історією, досліджували склад, виготовляли гліцеринову рідину та із задоволенням дули бульбашки. Учні разом з учителями виготовляли плакат «Наше дитинство», готували творчі роботи: малюнки, вироби з природних та покидькових  матеріалів, співали українські народні пісні.

До Дня української кухні були залучені всі початкові класи. Класоводи разом з учнями  проводили дидактичні ігри, розучували тематичні рухливі ігри, співали народних пісень. Всі класи взяли участь у створенні лепбука «Смачні варенички».  Дуже цікаво пройшов конкурс-селфі «Вареник всім до смаку».

Учні 1-4 класів були активними учасниками виставки «Творимо дива своїми руками», взяли участь у конкурсі малюнків «Тато, мама і я – спортивна сімʹя» та природоохоронної акції «Годівничка». Класоводи разом з учнями пригадали правила безпечної поведінки в умовах воєнного стану, переглядали мультфільми «Безпека з Патроном», провели бесіди про корисну та здорову їжу.

І на завершення тижня був День чаю. Діти в колі класних родин організували чайну церемонію, під час якої познайомилися з різновидами чаю, відгадували загадки від пана Чайника, робили поробки власними руками.

Накінець тижня  були підведені підсумки Тижня ЯДС, учні висловили свої враження та побажання на майбутнє, переможці конкурсів,  активні учасники виставки малюнків  отримали грамоти. Ми прагнемо зробити наш ліцей острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку. А допоможуть нам у цьому наші вихованці та їх батьки.