Тиждень біології 2023

Предметні тижні є ефективною формою позакласної роботи. Вони активізують пізнавальну діяльність учнів, сприяють покращенню засвоєння навчальної програми.
Основною метою проведення тижня біології є:

• виховувати любов до предмету;
  • побачити учнів, у яких інтерес до біології уже сформувався, і привернути увагу тих школярів, які біологію не знають і цікавляться нею мало;
  • розширити знання учнів у різних ділянках цієї науки.

Крім того тиждень біології може стати тією спільною справою, що згуртує школярів, допоможе розкрити їх таланти, навчить діяти дружно й організовано, допоможе встановити зв′язки між різними віковими групами.

Для того щоб реалізувати дану мету з 04.12.2023 по 08.12.2023 у КЗ «Погребищенський ліцей №2» було проведено тиждень біології. В рамках цього тижня були проведені такі заходи:

У понеділок було оголошено про відкриття тижня біології, учнів ознайомили з планом проведення тижня, а також з конкурсами і умовами їх проведення.
Також у цей день було проведено виставку інформаційних матеріалів «На гостину до флори і фауни».

У вівторок було проведено  конкурс на краще повідомлення про домашніх тварин на тему «Мій лагідний і ніжний друг»  між командами 7-8 класів. Фото –конкурс «Селфі з біологічними об’єктами» між 7-9 класами. Також у цей день було проведено біологічну вікторину «Мудрим ніхто не родився, а навчився» 10 клас.

У середу  відбувся конкурс «Міфи і легенди в біології» за методом «Дізнайся у товариша».  Крім того цього дня було проведено вікторина між командами 7 класів «Веселі завдання з біології» та урок –квест «Чи знаєш ти свій організм?» 8клас. Учні переглянули відео про музей людського тіла «Corpus» та у формі квесту дізналися про таємниці людського організму.

У четвер  відбулася біологічна гра BIOALIS «Скажи по іншому» між командами 7-8 класів. Також цього дня було проведено змагання «Пошук скарбів» між учнями 9-11 класів, та конкурс  «Подумай сам» між учнями 7-11 класів, під час якого учні розгадували головоломки, шаради на біологічну тематику. Перемогу здобула команда учнів 10-11 класу, другою була команда 7 класу, третє місце здобула збірна команда учнів 8-9 класів.

У п′ятницю  відбулася виставка плакатів на тему «У світі цікавої біології». Крім того відбувся конкурс «Неуважний ботанік» під час якого учні отримували завдання  де потрібно було  знайти і виправити помилки.

Проведені заходи активізували пізнавальний інтерес учнів до вивчення біології, сприяли прояву ініціативи й самостійності; розкриттю індивідуальних здібностей дітей та їх талантів.