Державні символи України (7Б клас)

«Державні  символи України» -  тема відкритої виховної години, яку провели учні 7-Б класу.
Мета виховної години  -ознайомити учнів з національними символами України, з її святинею – прапором; формувати національну свідомість школярів; виховувати патріотів рідної держави, повагу до її символів, розширювати пізнавальні інтереси школярів.

Учні радо вітали гостей свята  хлібом –сіллю. Виховний захід  розпочався словами, що прославляють нашу Україну, нашу Батьківщину, яка для нас є найрідніша і наймиліша,  розкривають важкий шлях до становлення незалежності, а відповідно, і прийняття найважливіших символів: гімну, герба та прапору ,  які має кожна суверенна держава.  У статті 20 (розділ І) Конституції України записано: “Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб, Державний Гімн України". Учні провели історичний екскурс до витоків історії прийняття державних символів України .
Слова національного Гімну «Ще не вмерла Україна» написав у 60-х роках XIX ст. відомий український поет Павло Чубинський, а музику – композитор Михайло Вербицький. Це ті слова та музика, які змушують кожного з нас підніматися при перших же акордах, в них сконцентрована жива історія народу, його прагнення до волі.   Довгий був шлях України до незалежності. Сьогодні  за волю та незалежність українці віддають найдорожче – своє життя. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять тих солдат, які віддали своє життя за наше світле майбуття.
Національний Державний герб – золотий тризуб на блакитному тлі.
Знак країни головний –
Це тризубець золотий.
Він – як сонце в небі синім,
В ньому слава, в ньому сила,
В нім священне слово «воля»,
Що рятує від недолі.
Будь же, рідна Україно,
Під гербом цим вільна й сильна.
Хай про тебе в цілім світі
Знають всі: дорослі й діти.
 Державний прапор України синьо-жовтий. Він має досить давнє походження. Жовтий колір – це колір пшеничного лану, колір хліба, зерна, що дарує життя всьому сущому на землі. А синій колір означає чисте небо і чисті води нашої Вітчизни.
 Свято прикрасили пісні «Герб України», «Наш прапор» та танець
Бережіть, шануйте, любіть  символи  свого народу, адже ми – українці, пишаймося цим!