Методична проблема школи

Формування та розвиток життєвої компетентності учнів шляхом впровадження інноваційних технологій та сучасних методик в умовах школи культури здоров’я

Виховання щасливої дитини

Як приємно дивитись на щасливих дітей, що радісно бігають, граються, сміються.

До речі, вченими вже доказано, що такі діти менше хворіють та швидше досягають успіху у дорослому житті. Як же подарувати щастя дітям?

Здоровий спосіб життя

Здоров'я людини - це щастя. Будь-кому з нас важливо насолоджуватися сном, фізичними вправами та здоровою їжею. Змалку привчайте дитину до здорового способу життя. Це легко, адже малюки фізично дуже активні. Вам лише потрібно дати їм достатньо часу і простору для руху, привчати до здорового харчування та певного розпорядку дня.

Пам'ятка при загрозі терористичного акту

ІНСТРУКЦІЯ - ПАМ’ЯТКА

щодо першочергових дій у випадку загрози скоєння терористичного акту

У разі виявлення особою предмета, що за зовнішнім виглядом може бути вибуховим пристроєм (ВП), необхідно:

• негайно повідомити чергові частини управління Служби безпеки України у Вінницькій області або Головного управління Національної поліції у Вінницькій області за тел.: 53-13-09, або за номером «102»;
  • не торкатись підозрілого предмету і, до приїзду правоохоронців, застерігати від цього оточуючих осіб;
  • у разі потреби, організувати евакуацію людей з будівлі чи території, де виявлений ВП;
  • суворо дотримуватись вказівок спеціалістів-вибухотехніків або інших представників правоохоронних структур.

Правила, що допомагають запобігти порушенням постави

Як правило, діти часто чують від дорослих зауваження: «Не горбся!», «Не згинайся!», «Не сутулься!», «Вирівняйся!», «Ти зігнувся, як старий дід!». Проте діти виправляють спину й розпрямляють плечі лише на певний проміжок часу. Щоб змусити правила правильної постави «працювати», слід переконати учнів самотужки розробити їх для себе, записати й вивісити там, де вони завжди перед очима. Такий прийом дає змогу сформувати свідоме ставлення дитини до своєї постави та здоров'я загалом. Розробленню правил більше уваги приділяють у молодших класах. Проте пильнувати поставу потрібно з 1-го до 11-го класу, до того ж на кожному уроці.

Умій опановувати себе

Почуття, що заважають бути здоровим і щасливим серед людей

Негативні емоції, що повторюються систематично (гнів, злість, ревнощі, незадоволення собою тощо), негативно відображаються на організмі. Спочатку розвивається функціональне порушення нервової діяльності, а потім невроз стає джерелом різноманітних захворювань, зокрема серцево-судинних. Якщо людина помислива, жити їй значно важче. Причинами самотравматизації психіки можуть бути характерні риси особистості, які важко піддаються перевихованню: хворобливе честолюбство, заздрість, образливість, властолюбство, кар'єризм, надмірна амбіційність тощо. Відоме прислів'я «Заздрісного сон не бере».

Якості, якими має володіти вчитель для роботи з обдарованими дітьми

• Бути доброзичливим і чуйним.
  • Розбиратися в особливостях психології обдарованих дітей, відчувати їхні потреби та інтереси.
  • Мати високий рівень інтелектуального розвитку.
  • Мати широке коло інтересів.