Шкільна бібліотека

Круглий стіл

«До проблем шкільного підручника»

Шкільна бібліотека - це яскравий маяк у ве¬личезному океані, до якого поспішають читачі, щоб доторкнутися до потаємних глибин мисте¬цтва і дістати невідомі для них перлини муд¬рості минулих поколінь. Допомогти учням ово¬лодіти глибокими і міцними знаннями з основних наук неможливо без задоволення їх книгою та інформацією. Шкільний бібліотекар разом з усім педагогічним колективом піклується про всебічний розвиток учнів, про поглиблення та закріплення знань, одержаних учнями в процесі навчальних занять. Важливою умовою успішно¬го розв'язання цих завдань є добре підібраний книжковий фонд бібліотеки. Проблема форму¬вання та збереження фондів є ключовою для всіх шкільних бібліотек. Якісний та кількісний склад фонду шкільної бібліотеки, що відповідає потребам учнів і педагогів, безпосередньо впли¬ває на реалізацію мети школи - навчання та ви¬ховання учнів, надання їм оптимальних можливостей для отримання різнобічної освіти й високої культури.

Комплектування - це єдиний процес поповнення бібліотечного фонду. Він відбувається централізовано за рахунок відділу освіти. У цьо¬му навчальному році нові підручники одер¬жують учні 6 класу, які навчаються за новою програмою.

Як ми забезпечені підручниками, станом на сьогоднішній день я пропоную розглянути у розрізі кожного класу (додаток про забезпеченість підручниками).

Згідно з планом роботи в школі проводиться Тиждень шкільного підручника. Проводитиметься наочна пропаганда літератури, книжкові вистав¬ки, масові заходи, презентації, зустрічі. Відбулися спілкування по класах, учні одержали поради «Методи самостійної роботи з джерелами інфор¬мації»,   організовано   книжково-ілюстративні виставки «З історії писемності України», експо¬зицію «За цими підручниками вчилися ваші бать¬ки, дідусі та бабусі».  Учителі мають змогу ознайомитися з підручниками, що є в шкільній бібліотеці, ознайомлено з обов'язками щодо формування та використання фонду навчальної літератури. Можна ознайомитися із рекомендаційними списками літератури, що є в наявності бібліотечного фонду.

Батьки у день відкритих дверей, зможуть оз¬найомитися з матеріалами про те, «Як перетворити читання дітей у захоплення», для них організовано куток «Шановні дорослі! Заходьте до бібліотеки!».

Під час тижня в кожному класі будуть створені дозори бережливих, проведено засідання «Штабу бережливих», організовано старт Всеукраїнській акції «Живи, книго!», розроблено заходи, єдині вимоги щодо збереження підручників та ознайом¬лено з умовами шкільного огляду-конкурсу, роз-роблено «Пам'ятки читача»