Культура поведінки в громадському транспорті

Винятково важливо навчитися правильно поводитися в громадському транспорті. При вході в трамвай, тролейбус, автобус, метро обов'язково пропускають вперед жінок, людей похилого віку, інвалідів, дітей. Виходячи з транспорту, поступають навпаки: чоловік і молодший виходять раніше жінки, старшого і допомагають їм вийти.

Неввічливо пильно розглядати оточуючих, заглядати через плече пасажира з метою розглянути, що він читає. Надмірна цікавість - ознака невихованої людини, мало¬знайомої з правилами етикету.

У транспорті обов'язково поступаються місцем вагітним жінкам, людям похилого віку, батькам із грудними і ма¬ленькими дітьми. Це роблять не тільки чоловіки, але й жінки. Якщо хочуть поступитися місцем, обов'язково го¬ворять: «Сідайте, будь ласка!».

Якщо в транспорті поступаються місцем, відмовлятися не прийнято. Тому, хто поступився, дякують і сідають на запропоноване сидіння. Якщо місцем поступилися жінці, яка їде в супроводі чоловіка, то вій також дякує за виявле-ну до супутниці увагу.

Етикет забороняє в громадському транспорті голосно розмовляти, бурхливо виявляти свої емоції, курити, роз¬пивати спиртні напої тощо. Зустрівши знайомих, вітають їх легким кивком голови.

У таксі першим зручним вважається місце на задньому сидінні праворуч по ходу руху автомобіля. Місце за водієм вважається другим зручним місцем. Менш зручним вважа¬ється місце поруч з водієм.

Якщо як транспорт використовується особистий авто¬мобіль, а водій - учасник зустрічі, почесним є місце по¬руч із водієм. Власник машини допомагає своїм гостям розсістися, після чого закриває дверцята і сідає в машину останнім. Наприкінці поїздки водій виходить із машини першим і допомагає гостям.

Якщо веде машину жінка, то закриває двері хто-небудь з «екіпажу». Цей же чоловік відкриє їх, коли поїздка затягнеться, щоб допомогти вийти жінці-водію.