Імідж учня

Імідж   учня   визначає його зовнішній вигляд.

Неприємне враження створюють брудна носова хустинка, готовий віді-рватися ґудзик піджака. До свого одягу треба ставитися з повагою. Найкращим одягом для учня є шкільна форма. ч Особливої уваги заслуговує така деталь, як краватка. Вибір краватки багато в чому залежить від кольору і фак¬тури тканини костюма. Взимку віддають перевагу темним краваткам, а в літню пору - більш світлих, соковитих ко¬льорів. Строкаті сорочки або сорочки в клітинку носять із гладкою однотонною краваткою. Краватка може бути в тон костюма, але обов'язково небагато світлішою або тем¬нішою від нього. До вовняних сорочок, а також до спор¬тивних речей краватка не потрібна.

При користуванні парфумами важливо не перестаратися і враховувати, що запах «жіночих парфумів» не повинний відчуватися на відстані більшій за 45 см. Запах чоловічого одеколону - у межах 15 см. Для молодої дівчини підходять легкі, ніжні аромати. Хлопцям доречно використовувати в будь-яку пору року туалетну воду.

Біжутерії на учениці не повинно бути багато навіть під час урочистостей, свят. Велика кількість дрібничок справляє неприємне враження, говорить про поганий

смак, не узгоджується з іміджем учениці. Прикраси не повинні бриньчати, сковувати рухи, заважати навчанню. Не рекомендується одночасно носити прикраси з різних матеріалів або витримані в різних стилях, наприклад, срібний ланцюжок і вироби із пластмаси. Дорогі ювелір¬ні прикраси не слід носити в школу - досить декількох предметів біжутерії.

Учневі як прикрасу можна рекомендувати зажим для краватки, можливі запонки для сорочки. З манжетами вони повинні трохи виглядати з-під піджака.

Вміння красиво стояти, сидіти, рухатися завжди було невід'ємною частиною гарних манер. Найкращий одяг си¬дить некрасиво на людині з неправильною поставою. Умін¬ню легко і граціозно рухатися, рівно стояти в невимушеній позі, не втрачаючи рівноваги, потрібно вчитися. Насампе¬ред треба бути в гарній фізичній формі. Якщо у вас немає можливості займатися спортом, то ранкова зарядка і хо¬лодний душ повинні стати вашим щоденним ритуалом.

Основними вимогами до ходи є прямий хребет, розгор¬нуті плечі, злегка випнуті груди, втягнений живіт. Руки повинні рухатися гармонійно і природно, а крок має бути середнього розміру.

Усе вищесказане входить у фізичну і побутову культуру людини. Важливу роль відіграють правильна постава і від¬сутність занадто енергійних жестикуляцій руками. Пра¬вильна постава - це підтягнутий живіт, прямі плечі, від¬сутність скутості у м'язах. Не можна тулитися до стінки, спиратися на спинку стільця, засовувати руки в кишені, перебирати в руках якийсь предмет. Зовсім непристойно хватати співрозмовника за ґудзик чи лацкани піджака, бити по плечу чи штовхати ліктем у бік.

У манері сидіти виявляється культура людини. Учні не повинні лягати на парту, а дівчатка - намагатися примос¬титися на самому краєчку сидіння. Некрасивою вважаєть¬ся поза, коли коліна широко розставлені, а ступні ніг при цьому повернені носками всередину. Особливо неприйнят¬ною вона є для дівчат. Сидіти за партою потрібно таким чином, щоб запобігти розвиток сколіозу хребта.