Олександр Герцен

Чи не від того люди мордують дітей, а інколи й дорослих, що їх так важко виховувати, а шмагати так легко?
    Чи не помщаємося ми покаранням за нашу нездатність?

Анатолій Франц

Мистецтво навчання є мистецтво пробуджувати в юних душах допитливість і потім задовольняти її

Анрі Барбюс

Школа - це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.

Конфуцій

Навчання без міркування – даремне, міркування без навчання – небезпечне

Фрідріх Адольф Дістервег

Усюди цінність школи дорівнює цінності її вчителя

Костянтин Ушинський

Учень – це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який треба запалити

М. Монтень

Найголовніше прищепити смак і любов до науки: інакше ми виховаємо просто віслюків, навантажених книжною премудрістю

Шалма Амонашвілі

Даруй себе дітям! Будь терплячим в чеканні дива і будь готовим до зустрічі з ним в дитинстві!

Йоган Генріх Песталоцці

Щоб змінити людей, їх потрібно любити. Вплив на них пропорційний любові до них

Олександр Фадєєв

Майбутнє наших дітей, майбутнє народу – в руках учителя. В його золотому серці/blockquote>

Лев Миколайович Толстой

Якщо вчитель поєднує в собі любов до справи і до учня, він - досконалий учитель

Тарас Григорович Шевченко

Учітеся, брати мої, думайте, читайте.

Микола Пирогов

Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів.

Віссаріон Бєлінський

Немає настільки поганої людини, яку б добре виховання не зробило кращою

В.Шаталов

Ти можеш!» - повинен нагадувати вчитель учневі.
    «Він може!» - повинен нагадувати колектив.
    «Я можу!» - повинен повірити в себе учень.

Шалма Амонашвілі

Нехай учитель поспішає до дітей, радіє кожній зустрічі з ними, тоді й діти поспішатимуть у школу і щиро радітимуть кожній зустрічі зі своїм учителем

Лев Миколайович Толстой

Дітей не відлякаєш суворістю, вони не переносять тільки брехні.
  • Image 01 О.Герцен

вул. Київська, 51

Коротун Петро Володимирович

директор школи

Погребищенська середня загальноосвітня школа № 2 І - ІІІ ступенів розпочала свою діяльність у 1922 році в маєтку графа Крачкевича. Ольга Михайлівна Гнатюк з приходом у школу на посаду директора в 1981 році почала піклуватися про будівництво нового приміщення. При її безпосередній участі в 1990 році в районі цукроварів розпочато будівництво нового приміщення, а в 1995 році на День Святого Миколая відкрито нову школу. Сьогодні це одна з найкращих шкіл району, в якій навчається 342 учні.

Заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель-методист Г. Г. Олексюк та заступник директора з виховної роботи, учитель-методист М. І. Журавльова - творчі, неординарні особистості, впевнено й майстерно спрямовують навчально-виховний процес на розвиток творчої особистості кожного учня. У школі працює 36 учителі - добросовісні, працьовиті, віддані своїй справі. Серед них - п'ять старших учителів, шість учителів-методистів, шість відмінників освіти України, 20 мають вищу кваліфікаційну категорію.

У школі проатестовано 15 кабінетів, працює 24 гуртки за інтересами, діють спортивна та гімнастична зали, добре обладнано стадіон, хореографічний клас, кабінет інформатики, широко використовується в навчально-виховному процесі мультимедійний клас, обладнано кабінет психолога, музей учнівських виробів, кабінет українознавства.

Щороку учителі школи беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року» і стають переможцями.

Методична робота в школі спрямована на дослідження теми: «Створення моделі школи здоров'я в умовах використання передового педагогічного досвіду й елементів інноваційних технологій і сучасних методик на основі особистісно орієнтованого підходу». В школі обрано профіль української філології.

Багато уваги приділено роботі з обдарованими учнями. У 2010 році учні вибороли перше місце на II етапі Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика. 37 учнів взяли участь у Міжнародному конкурсі «Кенгуру», десять із них одержали диплом про відмінні знання.

Школа співпрацює з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка (кафедра зоології). Учні займаються дослідницькою роботою (вивчення міграції птахів). У 2009 році учень Мамчур Богдан виступив з дослідницькою роботою в області, посів перше місце і став дипломантом республіканського конкурсу.

В 2008 - 2009 навчальному році учениця 9 класу Сучок Світлана стала призером IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, а в 2009 - 2010 навчальному році - дипломантом IV етапу. Мамчур Богдан став призером III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії та біології.

За останні три роки зі стін Погребищенської середньої загальноосвітньої школи № 2 І - III ступенів випущено 130 учнів, зокрема 20 медалістів. Учні школи беруть активну участь в інтелектуальних випробуваннях різного типу, які проводяться в районі та області. Виборюють призові місця в обласних спортивних змаганнях.

Чітко спланована і виконується робота в межах Всеукраїнського конкурсу «Моя земля - земля моїх батьків», учні беруть участь у всеукраїнських та республіканських конкурсах «Ми діти твої, Україно», «Ідея соборності України», «Творчість Т. Г. Шевченка, доля українського народу». Чотири роки поспіль педагогічний колектив школи виборює перше місце в районному методичному фестивалі «Сходинками професійної майстерності».

Протягом 2005 - 2008 років учнівський і педагогічний колективи взяли участь у Європейському проекті «Громадянська освіта - Україна», в 2006 році - стали призерами III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу - школи сприяння здоров'ю.