Методична проблема, над якою працює освітній округ

Формування та розвиток життєвої компетентності учнів шляхом впровадження інноваційних технологій та сучасних методик в умовах рівного доступу до якісної освіти та профілізації старшої школи

Планування роботи на 2014-2015 н.р.

І засідання  (вересень)

1.Вивчення й аналіз інструктивно-методичних матеріалів щодо викладання української мови та літератури в 2014 – 2015 н. р. (Керівник Затоковенко Г. В.)

2.Вимоги до виконання письмових робіт учнів загальноосвітніх навчальних закладів і перевірки зошитів з української мови та літератури. Дотримання єдиного орфографічного режиму. (Керівник Затоковенко Г. В.)

3.Проведення діагностування вчителів ОМК. (Керівник Затоковенко Г. В.)

4.Затвердження плану роботи ОМК на 2014 – 2015 н. р. (Керівник Затоковенко Г. В.)

5.Аналіз якості знань учнів у минулому навчальному році (ДПА, ЗНО) (Керівник Затоковенко Г. В.)

6.Огляд новинок методичної літератури. (Дубровська М. Н.  Гопчицької ЗОШ)

Практична частина

1.Розробка рекомендацій щодо проведення І етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури.

2.Розробити тематичний план з української літератури для 6 класу.

Завдання додому

1.Підготувати матеріали до конкурсу знавців української мови.

ІІ засідання (жовтень)

Круглий стіл

1. Навчальна інтеракція на уроках української мови – шлях до ефективної мовної освіти. (Поліщук Ж. О. ЗОШ №2, члени ОМК)

2.Прийоми оцінювання навчальної діяльності учнів на уроках української мови. (Чорноус Н. С. ЗОШ №2, члени ОМК)

3.Робота з обдарованими і здібними учнями на уроках і в позаурочний час. (Зінов’єва О. Ф. Ширмівської ЗОШ)

4.Прес-діалог. Обговорення й аналіз статей, надрукованих у фахових журналах. (Члени ОМК)

Практична частина

1.Розробити рекомендації щодо оцінювання навчальної діяльності на уроках української мови і літератури.

2.Інтерактивні технології у формуванні критичного мислення школярів. Майстер-клас. (Яцькова Л. М. ЗОШ №2)

Завдання додому

1.  Розробити урок «Мій найкращий урок»

ІІІ засідання (січень)

Панорама педагогічних ідей

1.Вернісаж ефективних технологій (педагогічні знахідки вчителів), аналіз уроків. (Члени ОМК)

2.Звіти вчителів про досягнення учнів за І семестр. (Саєнко Т. М.  Ширмівської ЗОШ, Яцькова Л. М. ЗОШ №2)

3.Мовний практикум для вчителів «Як ми говоримо». (Дубровська Н. М. Гопчицької ЗОШ, члени ОМК)

Практична частина

1.Опрацювати результати олімпіади з української мови і літератури.

2.Скласти план святкування Шевченківських днів.

Завдання додому

1.Підготувати роздатковий  матеріал до уроків мови та літератури для учнів 6 класу

ІV засідання (квітень)

1.Творчі звіти вчителів, що атестуються. (Яцькова Л. М.   ЗОШ №2, Дубровська Н.М. Гопчицької ЗОШ.)

2.Елементи народознавства на уроках української мови. (Поліщук Ж. О. ЗОШ №2, члени ОМК)

3.Опрацювання  інструктивно-методичних матеріалів до ДПА та ЗНО. (Керівник Затоковенко Г. В.)

4.Підсумок роботи ОМК за рік. (Члени ОМК)