Методична проблема, над якою працює освітній округ

Формування та розвиток життєвої компетентності учнів шляхом впровадження інноваційних технологій та сучасних методик в умовах рівного доступу до якісної освіти та профілізації старшої школи

Звіт за 2013 - 2014 н.р.

У минулому навчальному році члени методичного працювали над вирішенням першочергових завдань навчання та виховання учнів у сучасних умовах. З урахуванням рівня організації навчально-виховного процесу, особливостей складу учнів, учителі працюють над вирішенням науково-методичної проблеми «Комплексне впровадження інноваційних технологій розвитку креативних здібностей на уроках української мови і літератури». Ця проблема органічно поєднується із запровадженням у практику роботи елементів розвивального навчання. Нею окреслено таке коло завдань:

1) вивчення та впровадження методик і прийомів диференційованого навчання;

2) вдосконалення педагогічної майстерності педагогів;

3) розвиток з урахуванням вікових, фізіологічних, психологічних, індивідуальних особливостей учнів;

4) створення належних умов для розумового, морального й фізичного розвитку кожного учня.

Аналіз роботи свідчить, що за минулий навчальний рік значно підвищився науково-теоретичний та методичний рівень викладання української мови і літератури, посилилась увага до виховної та розвивальної функції навчання, до пошуку його ефективних форм і методів.

Ось результати ДПА учнів 11 класів з української мови: на високому рівні завдання виконали 17 учнів (42,5%), на достатньому – 16 учнів (42%).

Підсумкові директорські контрольні роботи дали такі результати:

Погребищенська ЗОШ – високий – 20%, достатній – 40%, середній – 40%;

Гопчицька ЗОШ – високий – 15%, достатній – 35%, середній – 50%;

Ширмівська ЗОШ – високий – 12%, достатній – 35%, середній – 53%.

Перевірка навичок школярів теж свідчить про поліпшення результативності навчання порівняно з попередніми роками.

У прцесі роботи виправдали себе такі форми як індивідуальна, групова робота із слабовстигаючими та обдарованим учнями, розвиток здібностей і природних обдарувань учнів, підвищення в учнів мотивації до навчання, вирішення педагогічних ситуацій і завдань, розробка та обговорення диференційованих завдань, розробка складних тем програм, ознайомлення вчителів із досягненнями психолого-педагогічної науки, прогресивним педагогічним досівдом, огляд новинок педагогічної та методичної літератури.

У школах широко практикували відкриті уроки та виховні заходи, їх аналіз і самоаналіз.

У практику роботи педагогів, членів методичної комісії, запровадили досвід Гримайло Алли Миколаївни – учительки Погребищенської ЗОШ №1, Затоковенко Галини Володимирівни – учительки Погребищенської       ЗОШ №2, Поліщук Жанни Олександрівни – учительки Погребищенської ЗОШ №2.

2011 – 2012 н. р. успішно пройшла чергову атестацію Сидоренко Ніна Олексіївна, учителька Павлівської ЗОШ І – ІІ ст.

Однак поряд з позитивними результатами в роботі методичної комісії є ряд недоліків:

-недостатній рівень виявлення та впровадження ППД;

-низький рівень навичок самоаналізу вчителів та самоконтролю учнів;

-немає значних змін у забезпеченні навчально-виховного процесу наочними посібниками, роздатковим,  дидактичним матеріалом.

Аналіз роботи членів ОМК дає підставу зробити висновок, що завдання, які випливають із науково-методичної проблеми ОМК в основному виконано.

У 2012 – 2013 навчальному році члени методичної комісії, виходячи з результатів діагностування, навчальної проблеми, продовжуватимуть працювати над проблемою «Комплексне впровадження інноваційних технологій розвитку креативних здібностей на уроках української мови і літератури»