Методична проблема, над якою працює освітній округ

Формування та розвиток життєвої компетентності учнів шляхом впровадження інноваційних технологій та сучасних методик в умовах рівного доступу до якісної освіти та профілізації старшої школи

Звіт за 2013 - 2014 н.р.

Звіт роботи окружної шкільної методичної комісії учителів світової літератури Погребищенського освітнього округу №2 за II семестр

На третьому засіданні, яке відбулося 28 січня, вчителі світової літератури поділились досвідом роботи щодо впровадження інноваційних технологій на уроках літератури. Керівником окружної шкільної методичної комісії був представлений нетрадиційний урок за творчістю Ернеста Сетона-Томпсона.  Членами комісії були обговорені методи та форми: («Мозковий штурм», інтерактивна вправа «Закінчіть речення», теоретична скринька та літературне лото). Учителька Ширмівської школи Павлюк Р.І. познайомила присутніх з новинками фахової літератури: різними видами творчих робіт та проведенням контрольних робіт на уроках світової літератури. Учителька Гопчицької школи Ярема В.І. розповіла про інноваційні технології на уроках світової літератури. Урок-роздум провела вчителька Погребищенської ЗОШ №2 Нікольчук Н.В., яка працює над розвитком комунікативних  здібностей учнів. Відкритий урок у 5 класі з теми: «Пригоди Тома Сойєра» провела учителька Ширмівської школи Павлюк Р.І., яка розвиває в учнів навички виразного читання, імпровізації та артистизм. Члени методичної комісії поділились досвідом роботи щодо проведення тижня світової літератури та ознайомили присутніх з основними позаурочними заходами: КВК, літературна вітальня, конкурс інсценівок. Саме такі заходи виховують повагу до літературних та культурних традицій народів світу.

На четвертому засіданні, яке відбулося 27 березня, члени методичної комісії поділились досвідом роботи щодо впровадження мультимедійних технологій на уроках світової літератури у 5 класі: мультимедійна презентація «Портрет Поліанни», «Творчість О.Пушкіна», презентація слайдів про життя О.Уальда та «Зустріч хлопчика з матір’ю”.

Виступила вчителька Погребищенської ЗОШ №2 Нікольчук Н.В., яка розповіла про розвиток комунікативних здібностей на уроках світової літератури з використанням інноваційних технологій.

Новинками фахових журналів поділилися всі вчителі світової літератури. Були обговорені статті таких журналів: «Всесвітня література», «Зарубіжна література» та «Світова література у школах України».

Рекомендації:

1. Проводити семінари-практикуми.
  2. Організовувати взаємовідвідування уроків з наступним обговоренням.
  3. Проводити творчі звіти учителів.

Керівник окружної методичної комісії  Ярошенко В.К.