Мій герой

Глущук Олени

Життя – складний шлях, людини. Як гідно пройти його, щоб не втомитися, не загубитися, зрозуміти сенс цієї мандрівки? Ці питання стають перед кожною людиною. Особливо складно підліткам, коли вони замислюються над вибором майбутньої професії, своєї позиції в суспільстві. У таких ситуаціях обов’язково треба звертатися по допомогу до батьків, учителів, а також проаналізувати життєву долю видатних діячів України. За їх прикладом можна з’ясувати, як обрати правильний шлях, принести користь людям, залишитися в добрій пам’яті нащадків.

Особисто для мене таким взірцем є українська поетеса Леся Українка. Ця мужня жінка пройшла через усі нещастя, які їй судила доля. Але всі ці негаразди тільки випробували її життєві сили. Вона залишилася доброю, життєлюбною, щирою, мрійливою, лагідною і водночас відважною жінкою. Ще з дитячих років Леся писала підручники для своїх молодших сестер, складала вірші. Тяжка хвороба не зробила її ображеною на весь світ. Навпаки, вона намагалася дарувати якомога більше творів людям.

Коли в мене погані справи, неприємності, зіпсований настрій, я одразу пригадую рядки гарної поезії Лесі Українки «Сontra spem spero!»:

Так! Я буду крізь сльози сміятись,

Серед лиха співати пісні,

Без надії таки сподіватись,

Буду жити! Геть, думи сумні!

Мудра поетеса намагалася все встигнути за своє коротке  життя: подарувати різнобарвну щиру поезію, пережити почуття справжнього кохання, стати поліглотом, ученою, журналісткою, справжньою донькою України. Її життя не проминуло марно. Ім’я Лариси  Петрівни Косач відомо кожному українцю, немає людини, якій би не сподобалася творчість письменниці.

На прикладі геніальної письменниці я хочу навчитися любити життя, мужньо боротися з проблемами, наполегливо досягти життєвої мети, залишаючись доброю, щирою, лагідною, милосердною людиною.

Багато письменників присвятили свої твори саме цій героїчній поетесі. Особливо влучно підкреслив значення творчості Лесі Українки Максим Рильський:

Ти себе Українкою звала, -

І чи краще знайду ім’я

Тій, що радісно в муках сіяла,

Як отчизна – твоя і моя!

А також мені хочеться багато чого навчитися у свої батьків.

Мій тато, моя мама – це ті люди, до ідеалу яких я намагаюсь наблизитись, яких прагну наслідувати.

Мій батько є для мене прикладом потягу до знань, до світу науки та культури. Він у мене високоосвічена людина, усе життя намагається підвищувати свій культурний, професійний та інтелектуальний рівень. Змалечку він прищеплював  мені відчуття прекрасного, намагався якомога більше розвинути мої здібності та нахили.

Моя мама є для мене прикладом справжньої господині. У нашому домі завжди охайно, чисто, затишно, на столі завжди смачна страва. Вона, ніби казкова фея, невідомо як уміє поєднати в собі і гарну, працьовиту робітницю на роботі, і добру, хазяйновиту господарку в домі, і чуйну, ніжну дружину зі своїм чоловіком, моїм батьком. І, нарешті, люблячу матір з нами, своїми дітьми. Мама змогла підтримувати дома тендітний домашній вогник, і це є для мене взірцем.

Коли я подорослішаю, створю свою власну сім’ю, матиму свій власний дім, навіть тоді мої батьки будуть для мене безсумнівним, непохитним прикладом. Батьки  завжди будуть для мене тим ідеалом, до якого я намагатимусь все своє життя.

Хочеться побажати своїм одноліткам, щоб вони також замислились над тим, хто для них є взірцем. Це допоможе їм зробити правильний вибір у житті.