Тендітне тіло янгола

Москальчук Наталія

Дитинство – це час чудовий, незабутній. У дитинстві кожен відкриває для себе двері у щось нове і незбагненне. Тоді усе здається вічним, навіть перше кохання.

Одного дня, коли усі діти повернулися до навчання після довгих зимових канікул, до шкільного класу зайшла вона... Та сама дівчинка, яка невдовзі змінить усе моє життя. Несмілими кроками вона ступала по класу, боячись показати свої очі, в які я так мріяв тоді подивитися. День за днем ця десятирічна дівчинка змушувала мене не зводити свій погляд, з неї. У ній було, щось особливе, щось відмінне від інших. Невдовзі ми з нею стали найкращими друзями. Її звали Олеся. Ця кароока дівчинка розуміла мене і допомагала у всьому. День за днем я закохувався в цього тендітного янгола, який був посланий мені Богом. Усі в класі помічали мою небайдужість до Олесі, але вона, схоже, цього не бачила. Я для неї тільки друг, хоч так її кохаю.

Мені дванадцять. Я, як і два роки тому, кохаю Олесю. Кожного дня ми спілкуємося по телефону, разом проводимо свій вільний час. Але нещодавно все змінилося. Декілька днів Олеся до мене не телефонувала і не відповідала на мої дзвінки. У школі вона себе теж дивно поводить, зі мною майже не спілкується. Весь час вона розповідає своїм подругам щось дуже захоплююче, і від цього почувається щасливою.

Сьогодні вона зателефонувала до мене, її голос був радісний. Вона розповіла мені те, чого я аж ніяк не очікував почути:

- Я закохалась, чуєш, я закохалась!

Її слова ще довго лунали в моїй голові. Тремтячим голосом я сказав їй, що дуже радий за неї. В ту хвилину моє серце розривалось на маленькі шматочки. Ну що ж, у неї є інший, але це нічого не змінює. Я для неї тільки друг, хоч так її кохаю.

День за днем мої почуття до Олесі не зникали, а навпаки, ставали все сильнішими. Наближався випускний вечір, а я і досі самотній. Але тут підійшла вона і запропонувала мені піти з нею, тому що її хлопець захворів і не зможе прийти. Я був щасливий, і в ту ж саму хвилину погодився. Адже я для неї тільки друг, хоч так її кохаю. Незабаром, після важких екзаменів, нам вручили атестати. В цей день вона була прекрасна, неначе янгол. Через деякий час після випускного вона зателефонувала до мене, і крізь сльози благала прийти. Я мчав до неї чимдуж, не знаючи, що трапилось. Коли переді мною відчинились двері вона кинулась в обійми і крізь сльози промовляла:

- Він зрадив мене!

Декілька годин я намагався її заспокоїти. Я так хотів їй сказати, що кохаю, але я для неї тільки друг.

Школа закінчилася, і в кожного з нас почалося доросле життя. Я не бачив її декілька років, але мої почуття до неї не зникли. Одного дня мені прийшов лист із запрошенням на весілля до Олесі, коханням до якої я страждав стільки років.

І ось я, сиджу на церковній лаві, тільки що моя кохана сказала «Так» іншому. А я для неї тільки друг, хоч так її кохаю.

Я не бачив її декілька років, але й досі самотній. Я намагався знайти собі іншу і змінити своє життя, але такої, як вона, не знайшов, і життя свого не змінив.

Сьогодні після роботи до мене зателефонував мій друг дитинства Олександр і повідомив, що Олеся загинула в автокатастрофі...Після почутого весь світ навколо мене зупинився. Декілька годин я не міг повірити в почуте. Я поринув у минуле, в той самий день, коли я в перше побачив тендітного янгола. Той день я проклинатиму усе своє життя. Я так кохав її, а був для неї тільки другом.

Минуло декілька днів, жалоба не сходила з мого обличчя. Моє життя перетворилось у ніщо. Тепер мені нема кого кохати.

Сьогодні я стояв біля її могили. В своїх спогадах я бачив те саме тендітне тіло янгола, який летів отримати свій перший атестат. Десь глибоко в душі я запитував у себе, чому не зізнався їй у своїх почуттях, можливо, все було б по-іншому. Повертаючись додому, я зустрів її матір, яка віддала мені Олесин особистий щоденник, тому що я був її найкращим другом. В щоденнику було написано: «Я для нього лише подруга, хоч так його кохаю, а він цього не розуміє».