Методична проблема школи

Склад методичної ради

Наукова методична робота школи спрямована на реалізації проблеми «Формування та розвиток життєвої компетентності учнів шляхом впровадження інноваційних технологій та сучасних методик в умовах школи культури здоров’я».

Для реалізації даної проблеми створена методична рада. До складу якої входять вчителі:

- Олексюк Галина Григорівна – учитель – методист, заступник директора з навчально-виховної роботи;

- Журавльова Марія Іванівна – учитель-методист, заступник директора з виховної роботи;

- Затоковенко Галина Володимирівна – старший учитель, керівник методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу;

- Мамчур Євгенія Іванівна – учитель – методист, керівник творчої групи;

- Ярошенко Валентина Костянтинівна – старший учитель, член творчої групи;

- Синюченко Наталія Анатоліївна – учитель –методист, керівник методичного об’єднання вчителів природничого циклу;

- Куніцька Людмила Миколаївна – учитель  початкових класів вищої категорії, керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів;

- Мельникова Людмила Станіславівна – практичний психолог і соціальний педагог;

- Сташевська Олена Василівна – провідний бібліотекар.

На базі шкільного методичного  кабінету організована внутрішкільна методична робота. Структура методичної роботи ґрунтується в основному на традиційних формах: колективних, групових, індивідуальних. Створені належні умови для самоосвітньої і індивідуальної роботи. На базі методичного кабінету проводяться педагогічні виставки, педагогічні читання, конкурси, семінари. Ділові ігри. Шкільний методичний кабінет сприяє впровадженню передового педагогічного досвіду.

Очолює методичний кабінет вчитель-методист, заступник директора з навчально-виховної роботи Олексюк Галина Григорівна.

У своїй роботі вона керується «Положенням про методичний кабінет», Законом України «Про загальну середню освіту», Указом Президента України «Про національну доктрину розвитку освіти України», «Конституцією України» та іншими нормативними документами. Методична рада реалізує виконання урядових документів з питань освіти, керує роботою творчої групи, методичних об’єднань, психолого-педагогічного семінару, організовує проведення педагогічних читань, творчих звітів вчителів; організовує консультації з питань педагогіки, фахової підготовки, методики викладання предметів, займається організацією методичних виставок, забезпечує педагогічних працівників необхідною інформацією, здійснює оцінювання фахового рівня вчителів. Значну увагу приділяє методична комісія підготовці професійної майстерності вчителів, проводить атестацію навчальних кабінетів, педагогічні експерименти.

На базі методичного кабінету зібрана вся методична література, нормативно-правові документи, періодичні видання, фахові журнали, оформлена картотека періодичних видань.

Неодноразово методична робота школи була представлена на районному фестивалі «Сходинками професійної майстерності. І займала впродовж останніх 4 уроків І місце, а на Всеукраїнському конкурсі «Шкіл сприяння здоров’я» у 2008 році посіла ІІ місце в обласному етапі.

При методичному кабінеті зберігається авторські посібники: «Типи задач і методика їх розв’язування на уроках географії» Синюченко Н.А., Мамчур Є.І. «Формування самоосвітньої компетентності методами проблемного навчання на уроках біології», Журавльова М.І. «Дидактичні ігри  на уроках хімії у 8 класі», та статті в фаховому журналі «Біологія» автором яких є «учитель – методист» Мамчур Є.І.

Дуже цінним у методичній роботі є організація вчителів на підвищення професійної компетентності, на організацію творчої роботи, на пошук більш прийнятих педагогічних технологій, що сприяє організації до профільного і профільного навчання. У колективі налагоджена атмосфера співробітництва, взаємодопомоги, взаємовідвідування уроків, виховних заходів.