Методична проблема школи

Формування та розвиток життєвої компетентності учнів шляхом впровадження інноваційних технологій та сучасних методик в умовах школи культури здоров’я

Людина починається з добра

Тематична лінійка

Мета: розвивати почуття відповідальності, чуйності, милосердя, виховувати повагу до старших та батьків.

Обладнання: сценарій, музичне оформлення.

Хід заходу:

1.Не говори про доброту,

Коли ти нею сам не сяєш,

Коли у радощах витаєш,

Забувши про чужу біду.

2.Бо доброта - не тільки те,

Що обіймає тепле слово,

В цім почутті така основа,

Яка з глибин душі росте.

3.Коли її не маєш ти,

То раниш людяне в людині.

Немає вищої святині,

Ніж чисте сяйво доброти.

Ведуча 1.

Милосердя й доброта — як два крила, на яких тримається людство. Як же могло так статися, що милосердя втратило сьогодні свою цінність, а його зміст звівся в основному до милостині? Невже для того, щоб виіскрити доброту із наших сердець, потрібен землетрус чи Чорнобиль? Хіба без них не можна бути милосердними? Хіба в звичайному плині немає людей, які потребують допомоги?

Ведуча2.

Ще з часів давньоруських благодійність була в традиціях нашого на¬роду. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедолено¬му, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, захистити скривдженого.

Ведуча1.

Доброта і милосердя - багатоликі. Потреба в них - повсякчасна. На¬віть тоді, коли немає біди, навіть там, де гори спокійні й твердь земна не хитається під ногами.

Ведуча1.

В Україні проживає майже 2 млн. одиноких людей. Близько 200 тисяч з них цілком або частково не здатні обслуговувати себе. 15 тисяч із них проживають у будинках-інтернатах, їх об'єднує немічність, самотність.

Ведуча2.

У злигоднях живуть 1 150 тисяч наших земляків. Близько 30 тисяч з них мешкають у напіврозвалених халупах. 70 тисяч - ті, хто отримує мізер¬ну пенсію. Є і таких немало, що існують на межі бідності.

Ведуча1.

Сумні цифри, незвичні. Та це - правда життя. Важко уявити, що люди страждають не тільки від того, що не щодня мають свіжий хліб, а через те, що не чують вкрай необхідного «Добрий день!».

Ведуча2.

Кажімо більше ніжних слів Знайомим, друзям і коханим, Нехай комусь тепліше стане Від зливи наших почуттів. Нехай тих слів солодкий мед Чиюсь загоїть рану. (Чи перший біль, чи то останній), Коли б то знати наперед! Кажімо більше ніжних слів. Комусь всміхаймось ненароком. То не життя людське коротке, Короткі в нас слова черстві! Кажімо більше ніжних слів!

Ведуча1.

А чи задумувались ви над тим, що таке доброта? Звичайна людська доброта? Добросердечність? Чуйність? Справді, різні люди є на світі, з різними натурами, характерами, інтересами і смаками. А все ж хочеться вірити, що більше хороших людей. Письменник, вчений Білецький-Носенко писав: «Думай добре, роби добре - і буде добро».

Ведуча2.

Робити добро треба, бо людина, яка не відчуває приязні до інших людей, руйнує себе як . особистість. На злі далеко не заїдеш. Зла людина ніби постійно обкрадає себе, не вміє по-справжньому радіти, сміятися, любити.

Ведуча1.

І якщо з юних літ не привчити себе тамувати в собі роздратування, недовіру, злість, душа людська не ширшає - вона обростає ненавистю, поїдає саму себе. А потім дивись - і висохло у душі живильне джерело, що допомагало жити, вірити, рухатися вперед. Отже, добро — не наука, воно — дія. Прикладів тому безліч у нашому житті, вони на кожному кроці