Методична проблема школи

Формування та розвиток життєвої компетентності учнів шляхом впровадження інноваційних технологій та сучасних методик в умовах школи культури здоров’я

Вони загинули за Україну.

Лінійка присвячена битві під ст. Крути

Мета: розкрити суть, причини трагедії під Крутами, розкривати вміння аналізувати почуту інформацію, виховувати інтерес і повагу до історичного минулого  своєї країни, до борців за свою рідну країну.

Обладнання: матеріали книжкової викладки, музичне оформлення.

Хід заходу:

Історія нашого народу знає багато трагічних сторінок, що вкарбувались у свідомість наших людей нечуваним страшним болем, смутком і жалем за понесені втрати, пам'яттю, що будила до дальшої боротьби і не згасала ніколи. Це Берестечко, Полтава, Базар, Крути - свідки нашої трагедії, слави, честі і безсмертя борців, що впали за волю України.

Йшов 1917 рік У Росії відбулася Лютнева революція. В умовах розпаду Російської імперії в березні 1917 року зароджуються паростки молодої Української держави.

У важких умовах економічного хаосу, політичної боротьби різних партій, не дивлячись на постійні дії провокаційних антиукраїнських сил, уряд України-Центральна Рада - приймає ряд законодавчих актів, що в кінцевому підсумку привели до проголошення незалежної України.

Четвертий Універсал Центральної Ради для українського народу став вікопомним.

Та в трудну годину народилась воля України. Чотири роки жорстокої війни обезсилили наш край і народ. Фабрики не виробляли товарів. Підприємства здержують свою працю, залізниці розбиті, гроші падають у ціні. Кількість хліба зменшується. Наступає голод.

А тим часом « петроградське Правління Народних комісарів» виповіло війну Україні, щоб повернути Українську Республіку під свою владу, і посилає на наші землі свої війська - червону гвардію більшовиків, які грабують хліб у наших селян, вбивають невинних людей і сіють усюди анархію, вбивства і злочини.

Для того, щоб ні, російське правління, ні ніяке інше не

ставило перешкоди Україні установленню того бажаного миру, для того, щоб повести свій край до ладу Українська Центральна Рада оповіщає громадянам, що віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, вільною, суверенною державою.

ЗО - тисячне військо більшовиків під командою Антонова та царського полковника Муравйова рушило на Україну.

Щоб зупинити ворога, Українська Народна Республіка, в якої було занадто мало військових сил, направляє проти нього з Києва сотню студентського куреня, сотню юнацької школи, чоту гайдамаків-разом 20 старшин, 16 кулеметів і гармату. Всього близько 600 бійців проти 6 тисяч наступаючих.

Студентський курінь зупинився під станцією Крути 28 січня 19 І 8 року.

Бій тягнувся від 12 години дня до темноти. В критичний момент - старшини дали наказ для відступу. На юнаків ринула більшовицька кіннота.

Рештки уцілілої юні, що відступила до паровоза, врятувалась. В бою під Кругами полягло 300 юнаків і 10 старшин.

19 березня у Києві хоронили останки знайдених під Кутами юнаків. Хоронив їх увесь Київ.