Методична проблема школи

Формування та розвиток життєвої компетентності учнів шляхом впровадження інноваційних технологій та сучасних методик в умовах школи культури здоров’я

Лінійка присвячена Новорічним святкам.

Мета: розширити знання учнів про проведення зимових свят та свята Водохреща, виховувати любов до українських традицій, формувати в учнів бажання примножувати родинні традиції, берегти свою національну культуру.

Обладнання: книжкова викладка, музичне оформлення.

Хід заходу:

Ввечері перед Новим роком ( за старим стилем) хлопці ідуть щедрувати в село. Щедрують господарям, дівчатам і хлопцям.

А на Новий рік, ще далеко до світанку, ідуть хлопці посівати; в руках велика палиця, при боку торба. Зайшовши в хату, посівальники сіють оселю пшеницею і бажають господарям і їхнім дітям здоров'я та всякого добра, вітають з Новим роком. Господар кидає снопа, який стояв під божницею від Різдва, і хлопці палицями його молотять. Обмолотивши сніп, хлопці ідуть з хати, а господиня частує їх балабушками, горіхами. Господар змітає намолочене зерно і тримає його до осені, осінню висіває на гарний урожай.

ІОРДАНСЬКІ СВЯТА

Іорданські свята, або Водохреща ( 19.01.) через    тиждень    після    Нового    року. Готуються до свят теж загодя. Господині готують смачні страви. А хлопці ідуть на став, вирубують там з льоду великого хреста, піднімають його, ставлять вертикально, фарбують його в певний колір. Другий святий вечір - це вечір перед першим днем Іордані, вже не такий урочистий. Вечеряють скромно. Господар дуже добре годує скотину, бо за повір'ям в цей вечір скотина говорить, і якщо господар погодував її добре, вона задоволена, якщо ж ні - то скотина дуже погано відзивається про хазяїна.

На перший день Іордані ранком люди збираються біля церкви, а звідти з священником всі люди ідуть на став, де вирубаний з льоду і покрашений буряковою юшкою хрест, святити воду. Посвячену воду кожен бере собі в посудину додому. Ця вода від усякого лиха. Ну, а святкування продовжуються всі три дні. Свята і по святах 6-8 тижнів - м'ясниці. В цей період в селі найбільше одружуються. А в передостанній тиждень в неділю починається Колодка.

Старий рік минає, новий наступає,

Новий наступає.

Добрий вечір людям у хаті!

Господареві – повні комори,

Сійся, родися!

Діточкам вашим – щастя й здоров'я!