Методична проблема школи

Формування та розвиток життєвої компетентності учнів шляхом впровадження інноваційних технологій та сучасних методик в умовах школи культури здоров’я

Лінійка присвячена Дню соборності України.

Мета: виховувати в учнів любов до України, бажання завжди стати на її захист, повагу до історії  та прагнення знати сторінки нашого минулого.

Обладнання: книжкова викладка присвячена рідній Україні, музичне оформлення.

Хід заходу

22 січня 1919 року в літописний звіт українського народу занесено Акт Злуки, який об'єднав в одну самостійну соборну Українську державу Українську народну Республіку та Західно - Українську Республіку. Збулася одвічна мрія українського народу - мрія жити вільно, однією сім'єю, на своїй землі в одній суверенній державі.

Минуле століття стало для України часом тяжких поневірянь і глибоких потрясінь. На її долю випали випробування, які здатні були відкинути на околиці цивілізації один з найчисленніших європейських народів.

На руїнах двох світових імперій - Австро-Угорської та царської Росії - постали дві Українські держави: в листопаді 1917 року було проголошено Українську Народну Республік в Наддніпрянській Україні та Західно - Українську Народну Республіку на землях за рікою Збруч у жовтні 1918 року, але з перших днів свого існування обом молодим державам довелось відчути могутній експансивний тиск з боку своїх агресивних сусідів.

Тому Українська Національна Рада ще 10 листопада 1918 року у Львові ухвалила резолюцію про доручення державному секретаріату розробити потрібні заходи для з'єднання всіх українських земель в єдину державу. Вже наступного дня до Києва відбула урядова делегація ЗУНР у складі членів Національної Ради.

Делегацію галичан досить прихильно зустрів уряд УНР, на чолі з гетьманом Павлом Скоропадським. Гетьман надав допомогу галичанам, але 14 грудня 1918 року гетьман П. Скоропадський зрікся влади і виїхав до Берліна.

Владу в республіці перебрала на себе Директорія на чолі з Володимиром Винниченком, яка одразу ж відновила Українську Народну Республіку.

Друга делегація ЗУНР 1 грудня 1918 року уклала у ставці Директори у Фастові «Перед вступний» (попередній) договір : «Про злуку обох українських земель в одну державну одиницю»

З січня 1919 року у Станіславі (тепер Івано-Франківську) столиці ЗНУР, Українською Національною Радою було схвалено Фастівський договір і признано повноважну делегацію для ведення переговорів з метою об'єднання українських земель.

19 січня 1919 року делегація прибула до Києва, а вже 22 січня, місто набуло святкового вигляду. Близько 12 години на площі перед собором св. Софії зібрався багатотисячний натовп. Пролунав державний гімн УНР «Ще не вмерла Україна», і державний секретар ЗУНР Л. Цейльський передав у присутності багатьох тисяч громадян грамоту Української Національної Ради від 3.01.1919 року голові директорії В.Винниченку, а Федір Швець (член Директорії УНР) зачитав історичні рядки IV Універсалу, який назавжди увійшов в історію як Акт про з'єднання всіх українських земель.

Тому 22.01. відзначають День Соборності України .