Методична проблема школи

Формування та розвиток життєвої компетентності учнів шляхом впровадження інноваційних технологій та сучасних методик в умовах школи культури здоров’я

Лінійка присвячена Дню козацтва

Мета: виховувати в учнів повагу до історичної спадщини, розвивати інтерес до своєї історії.

Обладнання: сценарій лінійки, викладка літератури.

Хід лінійки:

Саме слово "козак" прийшло зі сходу. У давніх тюрків "козаками" називали молодих хлопців, які відбували обряд посвячення в повноправні члени племені. Вони повинні були прожити в степу декілька місяців, змагаючись із ворогом і виживаючи у важких природніх умовах.

У 1240 р. термін "козак" вперше згадується в "Таємній історії монголів".

Отже, слово "козак" має тюркське походження. Та, потрапивши на слов'янський грунт, воно стало вживатися для означення окремого соціального стану. Козак - це "вільна озброєна людина, котра несе сторожову прикордонну службу".

Багато цікавих описів, звісток про козаків залишили мандрівники із різних країн Європи. Суспільні процеси, соціально-економічні і політичні зміни на українських землях в другій половині 15-16 ст. зумовили появу нового суспільного стану - козацтва. Козаки дуже шанували свято Пресвятої Богородиці. У середині жовтня, коли починаються перші заморозки, Православна Церква відзначає велике свято - Покрову Божої Матері. Його історія бере початок у 910 році. У Візантійській імперії тоді правив імператор Лев Філософ. У той час на імперію нападали сарацини. Люди були дуже налякані, але надіялися на Божу допомогу.

У Константинополі був храм, де Службу Божу служив святий Андрій Юродивий та його учень Єпіфаній. У цьому храмі зберігалися ризи Божої Матері та її головний покров, а також частина пояса. На всенічній недільній службі св. Андрій побачив у небі дивне з'явлення Пресвятої Діви Богородиці в оточенні пророків, апостолів і ангелів. Зігнувши коліна, Богоматір стала молитися, а потім, підійшовши до ангелів, зняла з голівоньки покривало та й простягнула його над людьми, що молилися тоді у храмі, - як свій захисток від видимих і невидимих ворогів. Сіяла Богородиця великою небесною славою, а покров у її руках виблискував яскравіше за сонячне проміння.