Друк

Рослини – рятівники від радіації

Автор: Микола Олександрович.

Великою небезпекою для довкілля стала трагедія на Чорнобильській атомній електростанції. Долаючи наслідки катастрофи, сповна навіть не уявляємо собі, що довелося зробити нам і нашим дітям та онукам, аби захистити себе та навколишнє середовище від радіаційної безпеки.

Вплив Чорнобильської аварії на здоров'я людей дуже значний і є проблемою не тільки для нас, а й для кількох прийдешніх поколінь.

 

Упродовж 20 років ми спостерігаємо, як людина може адаптуватися в екстремальних умовах. Звичайно, дуже сумно, що виникла проблема в такому пристосуванні. Не кожен організм, проте, зумів адаптуватись, і багатьох людей ми втратили. Щоб почуватися добре, слід звертатися до засобів народної медицини.

Використання лікарських рослин для приготування перших страв, а також салатів та приправ має велике зна¬чення у лікуванні недуг, пов'язаних з підвищеною радіацією.

Навесні та влітку дуже корисні борщі та юшки з кропивою дводомною, листками первоцвіту весняного, бар¬барису звичайного, стеблами талаба¬ну польового, з листками яглиці зви¬чайної, з молодими гілочками спаржі лікарської, з травою чаполочі запашної, самосилу гайового, з листками подорожника великого. Радіопротекторні властивості мають також куль¬баба лікарська, парило звичайне, со¬няшник, медунка лікарська.

Відомо, що близько 95 % радіоактив¬них елементів надходить до людсько¬го організму з їжею, тому важливо до¬тримуватися правил харчування.

Учені рекомендують уживати біль¬ше страв з баклажанами, помідора¬ми, кавунами, картоплею, зеленим горошком, які багаті на Калій — хі¬мічний аналог Цезію (за відсутності Калію накопичується Цезій), ужива¬ти овочі, багаті на каротин (моркву), пектинові речовини (яблука, абрико¬си, сливи, персики).

Пектини зв'язують у травному ка¬налі радіоактивний Стронцій та Цезій-137.

Отже, вживання рослинної їжі, ба¬гатої на білки, пектин, вітаміни, мі-неральні речовини, зокрема Калій, Кальцій, Магній, Фосфор, Іод, Се¬лен, надійно захищає організм від згубної дії підвищеної радіації.

Добре виводять радіонукліди овочеві соки з червоного столового буряка, моркви, помідорів, а також фруктові соки, які містять червоний пігмент: виноградний, гранатовий, вишневий та інші; треба споживати більше апель¬синів, суниць, динь, солодкого перцю, черешень, а із зернобобових — сою, горох, квасолю, люпин, боби.

З ягід слід надавати перевагу тим, які мають підвищену кількість пек¬тину та іоду: шипшині, фейхоа, чор¬ній смородині, малині, аґрусу та їс¬тівній жимолості.

Шипшина, зелена петрушка у своєму складі містять вітамін С. А як відомо, у малих і середніх дозах кислота ас¬корбінова проявляє антиоксидантні та антиради-кальні властивості. Ко¬рисно споживати аскорбінову кис¬лоту постраждалим, які зазнали ін¬токсикації організму свинцем.

У разі вживання рідких напоїв слід віддавати перевагу зеленому чаю або чаю з шипшини, малини чи шовко¬виці.

Корисний зелений чай, оскільки в ньому міститься танін та ряд ін¬ших речовин, які нейтралізують дію Стронцію-90 за рахунок зв'язування, а потім виводять його з організму.

Бажано вживати «Чорнобильський чай». До його складу входять такі трави:

 1. Полин
 2. Подорожник великий
 3. Первоцвіт весняний
 4. Пирій повзучий
 5. Корінь кульбаби
 6. М'ята перцева
 7. Цмин піщаний
 8. Кропива дводомна
 9. Спориш звичайний 
 10. Гречка посівна

Цей збір має здатність виводити радіо¬нукліди з організму і захищає імунну систему людини. Спосіб приготування дуже простий. Береться в рівній кіль¬кості сировина десяти трав і ретель¬но змішується; одну столову ложку суміші заливають склянкою окропу і настоюють 20 хвилин. Випивають одну склянку «Чорнобильського чаю» в три прийоми за добу.

Спиртова настоянка квіток гречки посівної рекомендована працівни¬кам, що перебувають у зонах підви¬щеної радіації, як профілактичний і лікувальний засоби.

Ще на початку минулого століття ліка¬рі знали про цілющі властивості промитого рису. Рис потрібно промива¬ти протягом семи днів таким чином, щоб вимився крохмаль, який перешкоджає взаємодії токсинів і кислот. Відмитий прозорий «рис по-китайськи» їсти по одній столовій ложці на день у сирому вигляді. Рекомен¬довано споживати тим, хто зазнав або зазнає отруєння Плюмбумом або Арсеном.

Про лікувальні властивості алое написано багато наукових праць. Ши-роке застосування отримала ця росли¬на і в лікуванні променевої хвороби. Люди з радіоактивним опроміненням повинні споживати емульсію алое. Сік алое також містить каротин.

Саме каротини зменшують дію радіації на організм, сприяють виведен¬ню з нього важких металів. Багато каротину в плодах абрикосу, моркви, гарбуза.

Каротин також містяться у таких лі¬карських рослинах, як спориш, чисто-тіл, череда, звіробій, кропива дводом¬на, подорожник, безсмертник, хвощ польовий. У листках і квітах соняш¬ника і кореневищах пирію повзучо¬го також є каротин.

Не потрібно також забувати про за¬родки пшениці, які є ефективним за-собом у подоланні наслідків радіацій¬ного опромінення.

Різноманітне поєднання вітамінів та пектинів, що входять до складу червоного столового буряка, редьки та капусти, особливо броколі, сприяє виведенню з організму людини важ¬ких металів.

Забезпечити себе чистими продуктами завжди можна. Коли ж не пощасти¬ло і радіація все ж потрапила до орга¬нізму, зменшити ризик захворювання на рак можна, вживаючи продукти, що містять речовини антиканцеро¬генної дії, багаті на пектин та каро¬тин. Пектин утримує радіонукліди, і вони не засвоюються організмом, знезаражує шкідливі речовини, ви¬водить їх з організму.

Концентрація радіоактивних речо¬вин спостерігається й у воді, і в по¬вітрі, і в ґрунті. Тому, щоб менше цих речовин потрапляло до нашого орга¬нізму, існують у природі рослини, які захищають нас від згубної дії радіо¬активних речовин та важких металів. У великих кількостях поглинають сви¬нець кінський каштан звичайний, то¬поля чорна, липа дрібнолиста. Тому ці дерева рекомендують висаджува¬ти вздовж транспортних магістра¬лей. Особливо зростає цінність рослин, здатних нейтралізувати отруйні властивості речовин і перевести їх у форму безпечних. Не остання роль тут належить добре відомому лопуху. Зменшують дію радіації і деякі хвой¬ні рослини.

Проте ми не повинні впадати в роз¬пач. Найважчі роки вже позаду. Ми самі можемо багато чому зарадити. Харчуйтеся нормально, живіть нор-мально, і все буде гаразд.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Корисні посилання

 • Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
 • Університет менеджменту освіти
 • Комітет з питань науки та освіти
 • Інститут інноваційних технологій і змісту освіти
 • Академія педагогічних наук України
 • Український центр оцінювання якості освіти
 • Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти
 • Пробне тестування онлайн
 • Укпаїнознавча гра Соняшник
 • Онландія - безпечна веб-країна
 • maluk
 • pochemuchka
 • samouchka
 • umnichka
 • online-bezpeka-logo
 • allforchildren
 • kangooroo
 • SOM
 • ostriv
 • parta lo
 • MAN