Важливість сну

Сон дітей віком від 5 до 12 років

Час сну зменшується до 12 годин на добу, можна виключити післяобідній сон. У 6 років дитині знадобиться 11 годин сну. З цього віку дитина втрачає близько 20 хвилин сну кожен рік. Її сон стає дуже глибоким. Це може викликати сомнамбулізм і нічні жахіття.

Сон підлітків

Цей сон більш легкий, в дитини можуть бути проблеми із засинанням. Підліток обмежується 8-9 годинами сну. Ритм введений академічними, соціальними обмеженнями не завжди співпадають з його власним ритмом. У підлітків дуже часто розвивається хронічний дефіцит сну.

Наслідки поганого сну

Вони дуже численні і різноманітні: порушуються відчуття голоду і ситості, виникають проблеми з надмірною вагою, вони також впливають на розвиток нервової системи, відновлення тканин, функціонування імунної системи, а в деяких випадках навіть можуть викликати затримку росту.

Шкільне життя також буде порушено (погіршення навчання, синдром відсутності уваги), а також життя сімейне (дитина, яка постійно кричить, плаче).

Для гарного сну

Для того, щоб бути в гарній формі сон необхідний так само як і харчування. Деякі заходи можуть сприяти гарному сну: слід витрачати якомога більше енергії до 17-18 годин вечора, надавайте перевагу вечері з вуглеводами, спальна кімната повинна бути звукоізольованою і з комфортною температурою (перед сном кімнату слід провітрювати), зробіть з готування до сну певний ритуал, що буде повторюватися щовечора, в один і той самий час. Для маленьких, які бояться темряви використовуйте світильники.

Поради

1. Покладіть дитину спати раніше. Не зважаючи на те, що дитина каже, що не хоче спати. У дітей частот виникає брак сну.

2. Не дозволяйте дитині спати у вашому ліжку. Тим не менш ви можете собі дозволити трохи полежати з нею після обіду, але не слід повторювати цей досвід занадто часто особливо ввечері.

3. Не дозволяйте дитині дивитися телевізор перед сном. Безперервний потік образів і інформації, сцен насильства можуть порушити її сон.

4. Будьте в гармонії з ритмом вашої дитини. Навчіться розпізнавати ознаки втоми: дитина холодна, в неї злипаються очі, вона позіхає, тре ніс або очі.