Ми - українці! 2020

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА започаткував флешмоб «Ми – українці!», щоб підкреслити значимість Дня Соборності України, як державного свята і соборності нашої держави як такої, її єдності, цілісності і неподільності. Нині це надзвичайно актуально, і тому українці повинні визначитись, що Соборність України означає для них.

День соборності є однією з найважливіших дат в історії українського державотворення. 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві відбулося офіційне проголошення Акта Злуки. «Однині во єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народня Республіка (Галичина, Буковина, і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народня республіка», – йшлося в Універсалі Директорії УНР.

Сьогодні, як і понад 100 років тому, національна єдність є однією з основ протидії зовнішній агресії. Україна продовжує боротьбу за територіальну цілісність і незалежність, і це свято набуває особливого значення для всього українського народу. Адже саме в єдності наша сила.

Наша школа також приєдналась до цієї акції. 21 січня 2020 року о 12:00 учні основної та старшої школи разом з учителями на подвір'ї рідного навчального закладу зобразили схематичну карту України і розгорнули всередині неї державний прапор. Ця акція дозволила ще раз відчути себе єдиним народом, а також пригадати історію єднання великої європейської держави.

Учитель інформатики Шайгородський М.О.