Навчання з евакуації 2019

На виконання Кодексу цивільного захисту України, наказу МВС України від 11.09.2014 року № 934 «Про затвердження Порядку організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 3 жовтня 2014 року за № 1200/25977, наказу МВС України від 30.12.2014 року № 1417 «Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697.

Відповідно річного плану роботи школи з метою підтримки на сучасному рівні професійної і психофізіологічної готовності персоналу, необхідної для здійснення успішних дій з евакуації, запобігання розвитку пожежі, її локалізації і ліквідації, а також навчання порядку і правилам взаємодії персоналу  та якісного проведення всіх заходів 15 травня у Погребищенській ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів було проведено тренування по евакуації учнів і персоналу по гасінню умовної пожежі.

У підготовці і проведенні його взяли участь учні, педагогічний склад та технічний персонал школи.

Метою навчання було:

• Відпрацювання  персоналом навичок і здатності самостійно, швидко і безпомилково орієнтуватися в ситуації при виникненні загрози пожежі або самої пожежі, визначати вирішальний напрям дій і вживати правильні заходи із попередження та ліквідації пожежі.
  • Відпрацювання організації негайного виклику підрозділів ДСНС і наступних дій при  виявленні задимлення або пожежі.
  • Навчання прийомам і способам порятунку і евакуації людей і матеріальних цінностей.
  • Перевірка результатів навчання персоналу з питань пожежної безпеки.
  • Перевірка уміння керівника ДПД гасіння пожежі чітко координувати дії учасників з організації ліквідації можливої пожежі до прибуття підрозділу ДСНС.

Як показали навчання добре справились учні 5Б, 6Б, 7А, 8 9А, 9Б, 10,11  класів та початкової школи з використання індивідуальних засобів захисту.

На високому організаційному і методичному рівні пройшли заняття,  підготовлені учителями Лавровська А. І ., Сладецька Н.М., Бенеда Н.О., Затоковенко Г.В., Андрущук Т.І., Мамчур Є.І., Пігуль Т.М., Мельникова Л.С.

Підготовку і проведення тренування з евакуації і гасіння умовної пожежі в школі було визнано задовільною.

Високу підготовленість показали формування ДПД, які готові діяти за ввідними. З кращого боку  проявила себе санітарна ланка.

Разом з тим виявилися  недоліки. Так, у деяких класах не було комплектів індивідуальних засобів захисту, виготовлених силами учнів. Мало використовувалася наочна агітація, навчальна література, у зв'язку з неправильними діями працівників, що проводили евакуацію з приміщення. Як показало тренування недостатньо проводилися практичні заняття з правил користування індивідуальними засобами захисту.

Для усунення недоліків пропонується У подальшому практикувати залучення учнів школи до проведення уроків за тематикою протипожежного тренування. Разом з тим розробити заходи з усунення виявлених недоліків під час підготовки та проведення протипожежного тренування, внести необхідні зміни до планів цивільного захисту школи.

Начальнику штабу тренування Г.Г.Олексюк

Comments are now closed for this entry

Відвідувачі сайту

На цьому тижні