З добром у серці

Тиждень психології в школі був спрямований на формування у дітей почуття доброти, любові до дітей, довкілля. Учні познайомилися з поняттями: добро, зло, доброзичливість, щедрість, милосердя. Були створені умови для виявлення творчого  й інтелектуального потенціалу учнів.

Розпочався тиждень акцією «Подаруй другу тепло своєї душі», яка була спрямована на формування у дітей любові і поваги до людей з обмеженими можливостями, вихованню чуйності, співчуття та гуманного ставлення до людей із вадами.

Особливе місце в тижні психології зайняв усний журнал «З добром у серці» , в якому прийняли участь учні 1-5 класів.  Всі учасники з радістю поділилися своїми побажаннями добра, щастя, любові один до одного та  до всіх жителів нашої школи. Учні середніх класів брали активну участь у тренінгових заняттях «Де живе доброта?» (5-7 класи), «Життя без проблем» (8 кл.), «Світ толерантності» (9-11 класи), «Ти захистив себе?» (11 клас).

Надзвичайно цікавою подією стала робота відеокафе для учнів 8-11 класів, мета якого була направлена на розширення вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між подіями у кінофільмах та у власному житті, співпереживати головним героям, робити правильні висновки із побаченого, аналізувати ситуації в які потрапили головні герої.

Корисним для всіх став «Інформаційник вісник психолога», в якому  були висвітлені питання типів темпераменту особистості,  представлені   поради психолога батькам першокласників та дані рекомендації щодо шляхів послаблення стресу.

З метою утвердження культури миру у школі, залучення здобувачів освіти до активної участі у формуванні безпечного освітнього середовища шляхом впровадження відновного підходу до вирішення конфліктів між учасниками освітнього процесу в школі розпочався перший етап створення ШСРК, в якому взяли участь учні 7-8 класів.

Тиждень психології, крім його основного ефекту, мав ще один: підвищення інтересу до психології людини, а саме до її внутрішнього світу. Розуміння поняття доброти дуже важливе для сьогодення, і я вірю , що у сердечках учнів школи запалився вогник доброти і добрих справ.

Практичний психолог Мельникова Л.С.

Comments are now closed for this entry