Творімо добро разом

3 квітня 2019 року у читальній залі відділу  документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва відбулась презентація літературно художнього видання « КНИГА ДОБРА» у рамках Міжнародного соціального проекту. На  презентацію літературно – художнього видання була запрошена і наша школа.

«КНИГА ДОБРА» - унікальний проект, ініціатор якого БО «Благодійний фонд «Чисті серцем».

Цей проект стартував у лютому 2017 року за підтримки Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, Міністерства закордонних справ Естонії, Міністерства людських ресурсів Угорщини, Посольства Угорщини в Україні, народного депутата і письменниці Марії Матіос та з благословення, нині покійного Його Преосвященства Любомира Гузара. Також учасниками виступили волонтери, журналісти та митці, проте головні її творці – більше трьохсот тисяч дітей, які поділилися добром з усією країною, усім світом.

Захід був організований Анатолієм Слівінським та його командою спільно із Департаментом освіти Вінницької ОДА в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К.А. Тімірязєва. Перед учасниками виступили народний депутат Верховної Ради України Сергій Кудлаєнко, Володимир Буняк в. о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Анатолій Слівінський, голова правління « Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО», Василь Вишиванюк, Почесний консул Угорщини у Івано – Франківську та Івано – Франківській області. На захід завітали діти, які  брали участь у презентації та передачі «Книги добра»  в різних країнах світу.

«Книга добра» унікальна як за виконанням, так і за наповненням. Вона містить 100 реальних історій про добро в різних його проявах.

«Ця збірка краще за будь – яку дипломатію, промоції та рекламні кампанії розповість світові про Україну. Про те, які ми насправді та про всі наші чесноти… Вдумайтесь, наші маленькі посли вже відвідали Ватикан і були на особистому прийомі у Папи Римського, відвідали парламенти європейських держав. Добро відчинить будь – які двері», - зауважив Президент України Петро Порошенко.

Книгу виготовляли у майстернях Центру української культури у м. Талін (Естонія). Її друкували на спеціальному папері, що зберігається більше тисячі років. Папір виготовляли з бавовни і сушених трав. На кожну сторінку створили окреме кліше, де вивели історії про добро каліграфічним почерком. Виготовлено 100 ексклюзивних екземплярі «Книги Добра» ( на черпаному папері) та 10 000 примірників друкованих книг. З них 25 унікальних книг разом із друкованими копіями – для презентації в обласних центрах України та передачі бібліотекам і загальноосвітнім школам.

Перший примірник «Книги добра» було урочисто передано у Національну бібліотеку України ім. Вернадського.

За участю дітей з різних областей України, в межах реалізації Міжнародного соціального проекту, літературно–художнє видання «Книга добра» було презентовано і передано в бібліотеку Конгресу США, Королівську бібліотеку Великої Британії, Національну бібліотеку Ватикану (Італія), Олександріївську бібліотеку (Єгипет), а також книгозбірням Туреччини, Литви, Латвії, Естонії та Румунії.

«Книга Добра» є джерелом інформації про людяність, щирість та добро у повсякденному житті. Вона вселяє віру у мирне майбутнє, надихає на перемоги у добрих починаннях та показує всьому світу Україну з її великим чистим серцем і добрими людьми.

Зав. бібліотекою Л.В. Бобкова

Comments are now closed for this entry