Звіт про проведення тижня зарубіжної літератури

Згідно  річного плану роботи школи та з метою розвитку знань, умінь, творчих здібностей учнів у школі з 11 по 15 лютого проходив Тиждень зарубіжної літератури. Учні 5-11-х класів взяли активну участь у всіх запланованих заходах.

Розпочався Тиждень святковою лінійкою, яку підготували учні 6-Б класу та  виставкою-конкурсом стіннівок «Мій улюблений літературний герой». Кращими були малюнки Мурлика Максима, Шлапак Алісії, Андрощука Андрія, Вітченко Тетяни, Степчук Анастасії, Ярової Аліни, Лукашевич Інни та Мусієнка Івана, адже ці чудові роботи були представлені в різних кольорових гамах.

У вівторок була проведена цікава гра «Літературна риболовля» в 5-Б класі за повістю Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра». Школярі 5-7 класів зустрілися у розважальній грі «Казковий експрес», де інсценізували казки народів світу, переглядали фрагменти з кінофільмів та мультфільмів. Учні 10 класу представили проектну роботу під девізом «Зарубіжні письменники й Україна». Тавровський Антон цікаво презентував життєвий шлях Миколи Гоголя, Антона Чехова, Володимира Короленка, Рільке, Оноре де Бальзака й розповів про долю України у творчості цих письменників. Цікавим для учнів 5-6 класів було розгадування загадок та казкових персонажів. Між старшокласниками пройшла інтелектуальна гра «Літературний калейдоскоп», у якій перемогу здобула Супрун Вікторія, учениця 9 класу, Тавровський  Антон, учень 10 класу та Пігуль Андрій, учень 11 класу.  13 лютого відбувся бліц-турнір у 6-Б класі «Місто цікавих розваг», де шестикласники показали прекрасні знання з зарубіжної літератури, за що отримали нагороди. Це: Нікольчук Роман, Нечипорук Дарія, Новіцька Вікторія та Хулап Катерина. Учні 6-А класу у формі гри та інсценізації підготували міні-виставу за повістю Гоголя «Ніч перед Різдвом». Найцікавішим видався фотоконкурс «Ми любимо зарубіжну літературу», під час якого діти перевтілились у різних літературних героїв: Полліанну, Принцесу, Солоху, Оксану, Вакулу, Білосніжку. З цікавістю старшокласники розглядали виставку «Вічна загадка любові», на якій були представлені матеріали найвідоміших світових закоханих. Це і Ромео та Джульєтта, Бальзак і Ганська, Болконський та Ростова та інші. На завершення тижня зарубіжної літератури між учнями 8-11 класів пройшов «Щасливий випадок» під назвою «Шукай у книгах мудрості». Старшокласники говорили про те, щоб не заблукати в книжкових морях, за штурмана візьмемо наші знання та бажання стати розумними, добрішими, мудрішими.

Цікавим  та  несподіваним  для  учнів  став  конкурс на кращу мапу країни «Зарубіжна література»,  що  тривав  протягом  тижня . Діти  проявили  активність  та  фантазію, продемонстрували  творчість  та  уяву,  давши назви містам, річкам, горам, озерам,  які знаходяться в цій країні.

Підсумковим етапом стало нагородження всіх активних учасників грамотами.

Тиждень зарубіжної літератури був  цікавим та пізнавальним. Варто зазначити, що завдяки таким заходам школярі починають краще готуватися до уроків, активніше беруть участь у літературних бесідах, більше і, головне, якісніше читають, цікавляться новинками зарубіжної літератури. А вчителі відчувають радість творчості, професійного зростання й духовної реалізації.

Учителі  Ярошенко В.К., Нікольчук В.К.

Comments are now closed for this entry