Це край, де я родилась і живу…

У кожному місті є визначні й дорогі для людини місця. Вони є гордістю жителів будь-якого куточка України. Пам’ятники, будинки, підприємства, заклади, музеї – все це втілення історії рідного краю. Місто Погребище невеличке, його не можна знайти на карті світу, та визначні й пам’ятні місця в ньому є. Щоб по-справжньому любити рідний край, треба його знати. Це знання не лише підносить і звеличує людину, розширює її світогляд, воно є своєрідним містком, що єднає покоління минулі з поколіннями нинішніми й прийдешніми.

Саме з такою метою була проведена відкрита виховна година, яку підготували учні 6-Б та 9-ого  класів. На сцені актової зали зустрілися дитинство і юність. Школярі з душевним трепетом декламували вірші  про місце, де народилися, живуть, де проходить їх дитинство з дивом-казкою, про родинне вогнище. Шестикласники в інсценізації довели, що тільки у рідному краї людина почуває себе захищеною, стійкою, впевненою. Старшокласники розповіли про Погребищенську землю, древній надросянський край, його урожайні лани, плодоносні сади, густі зелені ліси. Цей мальовничий куточок України багатий на історичне минуле, а особливо на видатних постатей, які жили та живуть на цій благодатній землі.  З особливою увагою всі присутні переглянули презентацію про вчених і майстрів пера, корифеїв сцени й майстрів кіно, славетних співаків і віртуозів медицини. Чудові люди живуть на Погребищенській землі й свою любов до рідного міста передають у віршах, малюнках, фотографіях, вишивках.  До них, по праву, належить ім’я Н.А.Присяжнюк, Ф.Недошовенка, П.Пипи, В.Сторожук, О.Шульганя,  Л.Семко, Р.Чмерука, В.Вихованця, Е.Подільського, Г.Кравчук. Та окрасою свята стала пісня І.В.Капистинського про Погребище, яку під гучні оплески співали всі учні.

Ми були б дуже раді й щасливі, якби від сьогоднішнього свята  залишили у своєму серці краплину любові до рідного краю, до Батьківщини. Вивчайте свій край, родовід, збагачуйтесь і освячуйтесь піснею, добрим словом, спогадом. Не дайте замулитись і пересохнути нашим національним джерелам.

Хочеться подякувати у підготовці виховного заходу вчительці Н.О.Бенеді,  бібліотекарю школи Л.В.Бобковій, хореографу М.І.Солоданюк.

В.К.Ярошенко, Г.В.Затоковенко, класні керівники 6-Б та 9 класів