Чарівна краса вишиванки

Саме під таким девізом пройшла відкрита виховна година в 4-Б класі Погребищенської ЗОШ № 2. Учні ознайомили присутніх з традиціями рідного краю, розповіли про вишиванку, як вид мистецтва, про її значення у житті українців.

З далекого минулого прийшло до нас в’язання, вишивання, різьблення, ткацтво. Вишиванням споконвіку займалися жінки. Цей вид рукоділля відтворює душу й характер жінки, бо у вишивку вона вкладає свої почуття та мрії, щоб принести радість собі та людям.

Вишитий рушник і вишита сорочка давно стали українськими народними символами-оберегами. Тому з рушниками дівчатка закружляли у веселому танку, а ведучі свята розповіли про те, що жінка сорочку синові вишиває на щастя й рушника на долю, бо це – материнська любов і щира молитва в далекій дорозі. Школярі співали багато пісень: «Україна вишиванка», «Виший, мамо, мені сорочку», «Україна калинова».  Пісню «Мамина сорочка» представили Ірина Оранська з мамою Наталією Анатоліївною, яка сподобалася всім гостям, за що й отримали бурхливі оплески. Затамувавши подих, всі слухали баладу про вишиванку та дізналися, що це не просто сорочка, а оберіг, який захищає від усього злого та приносить здоров’я й багатство.

Свято покликане зберегти споконвічні народні звичаї, які постійно розвиваються, набирають обертів, популярності, стають актуальними. Діти  збережуть повагу до старшого покоління, шанобливе ставлення до людей праці, почуття національної гордості.

А.І.Лавровська, класовод 4-Б класу

Comments are now closed for this entry

Відвідувачі сайту

На цьому тижні