Подорож у місто з ароматом кави

Кожен куточок землі  по – своєму привабливий і цікавий як  історією , так і живописністю природи, оригінальними постатями  славетних людей. І куди б не привели нас стежки – дороги , а в серці завжди зостануться теплі спомини , світлі враження. Буває ж так , що крихітний куточок , а уславлений і знаний навіть далеко поміж народами світу.

Львів – велике та красиве старовинне місто в передгір’ї Карпат , серце Львівської області. Львів називають містом  лева. І недаремно. Зображення царя звірів прикрашає герб міста , фасади  будинків . За однією з версій місто було назване в честь сина князя Данила Галицького Лева.

28 жовтня цього року учні  Погребищенської  ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів  відвідали легендарне місто Львів. Наші мандри  розпочалися  із самого «серця Львова» - із Площі Ринок.  Ми дізналися про історію вживання кави та   започаткування  традицій кавування.  Милуючись  середньовічними  кварталами старого міста, його архітектурними пам‘ятками, занесеними у список Світової спадщини ЮНЕСКО, довідалися  не тільки про історичні факти і легенди, але й почули історію, як славетний Юрій Кульчицький подарував Старому Світові духмяний кавовий напій.

Учні пройшлися  місцями, де побували чи не всі королі Польщі та імператори Австрії. У Львові виступав маестро Паганіні. Тут бували граф Каліостро та Джакомо Казанова. Ми дізналися про  цікаві моменти з життя мешканців міста, котрі творили його історію. Екскурсія продовжилася, далі ми оглянули ансамбль Успенської церкви, дзвіницю Корнякта , Домініканський собор, старовинний вірменський квартал та Вірменський собор. Також у сакральний Львів входить єзуїтський костел св. Петра і Павла, який нещодавно став відкритим для загального огляду. Дуже цікавим був Латинський кафедральний собор - єдина споруда готичного Львова, церква Успіння Богородиці, комплекс монастиря та костелу бернардинців, собор святого Юра.  Цей храм – справжня візитна картка міста, його гордість. На території храму поховані відомі діячі греко-католицької церкви. Раніше тут зберігалися численні картини, які в даний час виставлені в місцевих музеях. Така різноманітність релігійних пам'яток і поєднання архітектурних стилів можна пояснити тим, що Львів довгий час перебував у складі Польщі, а потім - Австро-Угорської імперії.

Своєю пишністю та красою  учнів вразив Львівський оперний театр імені Соломії Крушельницької. Його будівництво  почалося ще в 1897 році , проектував будівлю один з найвідоміших польських архітекторів. Сьогодні у ньому регулярно проводяться вистави і концерти за участю відомих українських  та зарубіжних артистів . Внутрішнє оздоблення будівлі  також викликає  захоплення. Окрім всього, Опера є унікальним архітектурним рішенням, оскільки споруджена на руслі річки Полтви.

Школярі побували у Львівській майстерні шоколаду . Дійсно «очі розбігаються»,коли бачиш всю цю пишність . Майстри  працюють за скляною  стіною , тому за процесом створення ласощів міг спостерігати кожен із нас.

Відвідали  кондитерську  «Цукерню», де скоштували  справжню галицьку випічку за старовинними рецептами.

Кожна дитина відчула себе героєм казки . Тому що Львів – це такий собі казковий  світ , де на кожному кроці здійснюються найсолодші мрії.

На згадку учні придбали прекрасні сувеніри, зробили безліч фотознімків та отримали велике задоволення від незабутньої поїздки.

Їдучи додому , діти  дали собі обіцянку: ще раз повернутися сюди ,  у маленький Париж під назвою Львів.

Т.І. Андрощук, учитель історії

Comments are now closed for this entry