Тиждень української мови та літератури 2021

Наша українська мова – золота скарбниця душі народної, з якої ми виростаємо, якою живемо і завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом України.

Вона, як зоря пурпурова,
Що сяє з небесних висот.
І там, де звучить рідна мова,
Живе український народ.

Під таким гаслом з 15.11 по 19.11 у КЗ «Погребищенський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 ПМР» пройшов Тиждень української мови та літератури, який розпочався інформаційним повідомленням по класах «Рідна мова – життя основа».  У дусі патріотизму одинадцятикласники розкрили значення мови для народу, передали присутнім свою любов до рідного слова, закликали любити й шанувати його, бо, хто не любить своєї рідної мови, солодких, святих звуків дитинства, той не заслуговує на ім’я людини.

>Змістовно й чітко старшокласники розкрили тему під час конференції «Я свою душу пустив  у  душу  народу»,  присвячену  150-річчю  з  дня народження

В. Стефаника. Бібліотекар закладу підготувала для відвідувачів портретні галереї, виставки книг Василя Стефаника та про Василя Стефаника.

Надзвичайно активними були учні 5 класів у літературній вікторині «Чи уважний ти читач», із задоволенням школярі оформляли вислови про мову, складали вірші та акровірші.

З відповідальністю поставилися старшокласники до написання листів-звернень, у яких  зверталися до сучасників від імені української мови. Виражаючи свої міркування, вони ще раз довели, що переймаються долею рідної мови, а отже, і долею своєї України.

На високому рівні в закладі освіти було проведено І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика.

Думаю, що недарма мову називають душею народу. Як і всяку душу її треба зберегти чистою і красивою.

Г.В. Затоковенко, учитель української мови і літератури