Інструкція за правил безпечної поведінки вихованців на льоду

Дана інструкція з правил безпечної поведінки на льоду розроблена з метою забезпечення безпечної поведінки учнів на льоду.

1. Виходити на лід без дозволу і нагляду дорослих дуже небезпечно для вашого здоров’я і життя.

2. Лід, що має зеленуватий відтінок, товщиною 7 см-безпечний, він витримує одну людину.

3. Лід, що утворився біля стоку вод (з фабрик, заводів), не є міцним і надійним.

4. Якщо поблизу водойми росте очерет, то лід тут пухкий.

5. Пухкий і ненадійний лід утворюється також поблизу кущів і під заметами.

6. Майданчики під снігом слід обійти.

7. Ненадійний тонкий лід - в місцях, де б'ють ключі, швидка течія або там, де струмки впадають у річку.

8. Дітям заборонено виходити на тонкий і небезпечний лід водойм в осінньо-зимовий і весняний період.

9. Не можна стукати по люду ногами, щоб перевірити його міцність.

10. Заборонено ставати на крижини і намагатися кататися на них в будь-яких водоймах (ямах, канавах, ярах, озерах, річках та ін.).

11. Якщо є необхідність перейти  водойму, найбезпечніше дотримуватися второваних стежок або йти по вже прокладенії лижні.

12. Перед тим, як спуститися на лід, дуже уважно озирніться і намітьте майбутній маршрут.

13. При переході водойми групою необхідно дотримуватися один від одного дистанції (5-6 м).

14. Якщо ви провалилися, необхідно широко розкинути руки по крайках льоду, утримуватися від занурення з головою.

15. Не панікуйте, намагайтеся без різких рухів вибиратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягуючи на поверхню ноги.

16. Вибравшись з пролому, потрібно відкотитися і повзти в сторону, зворотну напрямку руху.

17. Діставшись до берега, йдіть швидко додому, переодягайтеся в сухий одяг, випийте гарячий чай, розкажіть дорослим про те, що трапилося, зверніться до лікаря.